W dzisiejszych czasach skutecznie szukać pracy można przede wszystkim w Internecie. Technologie, narzędzia informatyczne i przede wszystkim bardzo popularne w Polsce serwisy często są jedynym źródłem, z którego możemy korzystać, aby znaleźć odpowiednie dla nas oferty pracy. Szukanie jej poprzez wyszukiwarkę Google, wpisując hasło „oferty pracy”, również jest skuteczne, gdyż wiele firm informuje o wolnych wakatach bezpośrednio na swojej witrynie internetowej. Prócz tego z pomocą możemy sięgnąć po rekrutacje poprzez agencje pośrednictwa pracy, popularne portale jak na przykład OLX, Indeed, Linkedin, PortalPracy.pl oraz e-Praca.pl.

Jeśli chodzi o portale pracy, są bardzo pomocne, gdyż możemy zamieścić swoje CV, stworzyć profil zawodowy, użyć w swej szukanej pracy możliwych filtrów, i wysłać wiele aplikacji jednocześnie, stworzyć listę znalezionych przez nas ogłoszeń, a także określić kryteria, którymi będzie kierować się dane wyszukiwanie. Dodatkowo często można także korzystać ze specjalnego algorytmu, dzięki któremu będziemy informowani o nowych, pasujących do nas ofertach.

Warto również wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie o wiele skuteczniejsza jest rekrutacja bezpośrednia, a więc kontakt bezpośrednie z potencjalnymi pracodawcami za pośrednictwem maila czy telefonu. Jest to bardzo dobry sposób na wyróżnienie się spośród innych kandydatów i ułatwienie sobie drogi do zdobycia idealnej dla nas posady. Korzystanie z kontaktów prywatnych jak znajomi, którzy pracują w danej firmie lub zajmują się rekrutacją osób do pracy też może okazać się bardzo skutecznym i szybkim sposobem na znalezienie odpowiedniej oferty.

Na koniec, aby faktycznie skorzystać z możliwości jakie daje nam sieć, należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na odpowiednią przygotowanie. Jeżeli odpowiednio się przygotujemy, to na pewno będziemy sukcesywnie czynili postępy w swoich poszukiwaniach i zbliżali się w kierunku znalezienia idealnej dla siebie pracy. Dzięki temu możliwe będzie również regularne aktualizowanie i optymalizowanie naszego CV oraz profilu na portalach pośrednictwa pracy, dzięki którym zostaniemy zauważeni przez nowych rekruterów.

W każdym razie, poszukiwania pracy przez Internet może okazać się skutecznym sposobem na odkrycie profesjonalnych możliwości i znalezienie odpowiedniego dla siebie stanowiska. Warto jednak pamiętać, że znalezienie dobrej i satysfakcjonującej pracy w nikłym czasie prawdopodobnie nie jest możliwe.

Powrót do góry
facebook