miasto

Kłobuck to malownicze miasto położone niemalże w samym sercu Jury Krakowsko- Częstochowskiej  w województwie śląskim. To miasto leżące zaledwie 17 km od Częstochowy. Kłobuck to idealne miejsce dla tych, którzy szukają wyciszenia od codziennych obowiązków, stresu i zgiełku dużego miasta.  
Miasto to często określane jest mianem ,, sypialni Częstochowy”, czyli wg niektórych jej mieszkańców jest idealnym miejscem dla ludzi starszych, a to ze względu na spokój,  izolację od dźwięków miasta tętniącego życiem. 
W rejonie  Kłobucka znajduje się również wiele interesujących zabytków, których nie możesz przeoczyć. Wielbiciele zabytków odwiedzą Pałac w Kłobucku Zagórzu, Kościół św. Marcina i Małgorzaty ufundowanego przez Jana Długosza. 
W okresie letnim  można wypocząć nad Zalewem  zwanym przez mieszkańców Kłobucka ,, Zalewem nad Zakrzewem”.  W położonym ok. 5 kilometrów od Kłobucka, Łobodnie można zobaczyć Leśną kapliczkę św. Anny, która wybudowana została w czasach wojen napoleońskich. 
W pobliskiej wsi Grodzisko koniecznie trzeba zobaczyć Rezerwat ,, Zamczysko” – zalesione wzniesienie, położone na prawym brzegu Czarnej Okszy; Pomnik bitwy pod Mokrą  i Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą można zobaczyć w miejscowości Mokra, która jest położona nieopodal Kłobucka, zaledwie 3 km.  Pałac w Kamyku  to jedna z głównych atrakcji w okolicach Kłobucka. 
W tym miejscu odnajdziesz spokój i harmonię, poczujesz przypływ sił witalnych i odzyskasz pogodę ducha 🙂 
Baza noclegowa w tej okolicy jest świetnie przygotowana dla odwiedzających. W  samym Kłobucku, w pobliżu Kłobucka a także w samym jego centrum i okolicach jest wiele przytulnych miejsc noclegowych o różnym standardzie. 

Powrót do góry
facebook