miasto

Malownicza Sucha Beskidzka jest miastem położonym w południowo-zachodniej części  województwa małopolskiego, w powiecie suskim.  Miasto zadziwia turystów bujną zielenią parków. Przez cały rok przyjeżdżają tu tysiące Polaków i nie tylko, aby rozkoszować się wiosennymi aromatami miejskiego uroku. Park Zamkowy wprost zachwyca, przypomina biblijny raj. To miasto tętniącym życiem, otwarte na sztukę regionalną i nowoczesną. O atrakcyjności miasta decyduje nie tylko jego położenie, ale także wspaniała i zadbana architektura.
Sucha Beskidzka to także kurort uzdrowiskowy, działają  tu liczne sanatoria i uzdrowiska, które w tym czasie zdążyły już zdobyć cenne doświadczenie w leczeniu różnych chorób. 
Okolice Suchej Beskidzkiej zachwycają turystów bogactwem i pięknem natury. Sucha Beskidzka i jej przyroda są tak wyjątkowe i różnorodne, że zadowolą najbardziej wymagających urlopowiczów- bystre wody rzeki górskiej, tajemnicze jaskinie(Jaskinia Komonickiego) fantastyczne widoki.  Prawie wszystkie atrakcje przyrodnicze i historyczne odnajdziemy w Parku Zamkowym wraz z oranżerią, przed którą Braniccy stworzyli wspaniały ogród kwiatowy w układzie parterowym, w sąsiedztwie umieszczono zaś warzywnik. Warto wspomnieć przede wszystkim o renesansowym Zamku Suskim zwanym także Zamkiem Komorowskich, a określanego mianem ,, Małego Wawelu”. 
Ponadto warto tutaj zobaczyć także tablicę pamiątkową poświęconą Józefowi Piłsudskiemu, stary, ale jakże przeuroczy kościółek dawnego klasztoru kanoników regularnych. 
Polecam zacząć zwiedzania od punktu informacyjnego, zaopatrzyć się w mapy i niezbędne informacje. I pomyśleć, że takich uroczych miast i miasteczek w naszym kraju są setki!  Tutaj zadbasz o siebie, odpoczniesz, zregenerujesz siły, odnajdziesz spokój i odzyskasz energię. 

Powrót do góry
facebook