miasto

Gdzieś pomiędzy wielkim miastem a niezwykłą przyrodą znajdują się malownicze małe miasta, których urokowi nie da się zaprzeczyć.  Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, leżące w województwie małopolskim w obrębie Beskidu Sądeckiego. Szczawnica leży w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem Dunajca, za jego doliną wznoszą się już Pieniny.  
Tutaj odnajdziesz spokój i ciszę, poczujesz piękno miejsca, które wniknie w Twoją duszę, kojąc ją i zabierając w niezapomnianą podróż. 
Co szczególnego  zachwyca w Szczawnicy? Plac Dietla, Pijalnia Wody Stefan, Dworek Gościnny będący gmachem teatralno- hotelowym. 
Z Bryjarki( niewybitny szczyt górski )rozciąga się dosyć piękny widok, a alejki sprzyjają spacerom. Zapalonych narciarzy i snowboardzistów na pewno zadowoli w okresie zimowym sztucznie naśnieżona trasa na stoku Palenicy. Sprzęt narciarski i do snowboardu można wynająć na miejscu. Historia polskiego kajakarstwa górskiego, rozpoczęła się właśnie w Szczawnicy. 
Piękne miejsce, spacerowałem po godzinie osiemnastej kiedy prawie wszystkie punkty handlowo-usługowe były zamknięte co gwarantowało ciszę i puste miejskie uliczki. 
Ten region Polski jest bardzo zróżnicowany i doskonale przystosowany do wypoczynku i rozrywki. 
Warto również zwiedzając to miasto, zajrzeć do pobliskich miejscowości, np. malownicze Jaworki, gdzie można spędzić mile i aktywnie czas, to miejsce idealne dla artystów dzięki ,, Muzycznej Owczarni”. Warto również zajrzeć do  Czorsztyna, Krościenka, Niedzicy etc.  Szczawnica i jej okolice to z pewnością  idealny kierunek na letnie wakacje. Warto odwiedzić ten zakątek Polski. 

Powrót do góry
facebook